Офіційне представництво CREDO-DIALOGUE в Україні.
Контактний телефон для отримання консультацій, тимчасових версій або придбання системи: (095) 80-80-608
Нове у версії 2.2 для усіх продуктів на платформі CREDO III

Нове у версії 2.2 для усіх продуктів на платформі CREDO III

В даному матеріалі піде мова про загальні тенденції змін, що стосуються більшості систем на платформі CREDO III.

При підготовці нової версії особливу увагу було приділено збільшенню продуктивності при створенні, редагуванні і відображенні поверхонь, врізки / вирізки даних проекту. Як видно з переліку, всі завдання досить різні, тому і способи їх вирішення потрібні були унікальні, але при цьому отримані стабільно однакові результати — швидкість роботи зросла багаторазово, а в деяких випадках, вона збільшилася в десятки разів!

Імпорт / експорт даних

В епоху цифрових технологій програмні продукти CREDO максимально розширюють можливості по обміну даними як між собою, так і з продуктами різних виробників.

Одним з ключових і очікуваних нововведень є можливість експорту моделі в DXF, MapInfo (MIF / MID), Панораму (TXF / SXF) без додаткової ліцензії CREDO КОНВЕРТЕР. Тепер дана функціональність доступна у всіх програмних продуктах.

рис.1 - Нове у версії 2.2 для усіх продуктів на платформі CREDO III

Реалізовано новий імпорт висот SRTM (Shuttle radar topographic mission). В результаті роботи цієї команди створюються рельєфні точки в межах заданого контуру (команда Дані / Імпорт).

Завершено перший етап великої роботи з узагальнення імпорту даних з проектів, створених в геодезичних системах CREDO — CREDO ДАТ, ТРАНСФОРМ, ТРАНСКОР, CREDO ГНСС, CREDO 3D СКАН, CREDO ВЕКТОРИЗАТОР. Тепер для імпорту даних досить вказати тільки тип — Імпорт даних CREDO і вибрати потрібний файл. Особливістю є реалізація спеціального плагіна, який буде оновлюватися незалежно від випусків програмних продуктів CREDO III. Це дозволить одночасно з виходом нових версій продуктів геодезичної лінійки оновлювати плагін, забезпечуючи при цьому безболісний перехід на нові версії зі своєчасною передачею даних між продуктами.

рис.2 - Нове у версії 2.2 для усіх продуктів на платформі CREDO III

Розширився список доступних форматів і при використанні імпорту / експорту даних по шаблонах, зокрема, з’явилася можливість передачі даних в формат IFC4.

Істотне розширення складу описуваних елементів відбулося в форматах TopoXML і CredoXML, в результаті чого стали можливі:

  • імпорт і експорт проектних рішень і обсягів робіт по трасах автомобільних доріг;
  • імпорт дорожніх знаків і лінійної розмітки;
  • імпорт растрів (формат CRF);
  • імпорт схем геодезичних побудов.

При необхідності розгорнутий опис форматів у вигляді xsd-схем можна отримати в службі технічної підтримки компанії.

Контекстне меню

рис.3 - Нове у версії 2.2 для усіх продуктів на платформі CREDO III

На прохання користувачів додана можливість роботи з контекстним меню (викликається правою кнопкою миші). Доступні команд залежить від обраного побудови. Скасування останньої дії може проводитися по клавіші Esc або ПКМ, утримуючи клавішу Ctrl. При цьому для користувачів, за довгі роки звикли до скасування останнього інтерактивного дії по ПКМ, передбачена можливість відключення контекстного меню і повернення до звичного дії системи. Потрібний параметр знаходиться в настройках системи Установки / Налаштування системи / Налаштування миші. В цьому випадку по правій кнопці миші буде скасовуватися останнім побудова, а, утримуючи клавішу Ctrl — викликатися контекстне меню.

Веб-карти

З метою розвитку можливостей спільного використання скриптів джерел карт програми SAS.Планета реалізований імпорт додаткових шарів, що дозволяють отримувати гібридні зображення. Це дозволяє накладати на відображення основної картки або космознімків додаткові шари (наприклад, дані публічної кадастрової карти, мережі автомобільних і залізниць і т.п.). Такі шари в панелі відображаються курсивом.

Крім цього, на спеціальній панелі веб-карт додані інструменти для додаткової інтерактивної трансформації карт по поєднаним точкам рис.4 - Нове у версії 2.2 для усіх продуктів на платформі CREDO III . Параметри трансформації автоматично зберігаються за набором проектів, а при бажанні їх можна зберегти в якості спеціального ресурсу для подальшого використання в інших проектах.

У новій версії також з’явилася можливість швидкого переходу з панелі веб-карт до редактора джерел — для цього досить виділити найменування і натиснути праву кнопку миші і вибрати команду в контекстному меню рис.5 - Нове у версії 2.2 для усіх продуктів на платформі CREDO III .

Автоматична розкладка креслень по лінійному об’єкту

Модернізована команда створення креслень за лінійним об’єкту. Тепер креслення можуть орієнтуватися як за лінійним об’єкту, так і горизонтально:

рис.6 - Нове у версії 2.2 для усіх продуктів на платформі CREDO III

Хмари точок

Використання хмар точок стає все більш популярним, тому в новій версії знято обмеження на кількість створюваних рельєфних точок — тепер комфорт при роботі буде залежати тільки від можливостей використовуваного комп’ютера. Також реалізовано збереження порядку хмар відповідно до порядку їх імпорту.

Підтримка 4К моніторів

Користувачі, які працюють на моніторах з розширенням 4К, повинні оцінити можливість зміни масштабу елементів інтерфейсу системи. Відповідний параметр знаходиться на вкладці Вид діалогу Налаштування системи.

Бергштрихи і надписи горизонталей

В якості експерименту і демонстрації нових інтерфейсних можливостей в рамках однієї команди меню об’єднані абсолютно всі команди по роботі з масками бергштрихів і підписів горизонталей. Доступний автоматичний розрахунок, інтерактивне створення, редагування і видалення. Якщо нововведення буде сприйнято позитивно, аналогічні зміни відбудуться і з іншими модельними елементами.

рис.7 - Нове у версії 2.2 для усіх продуктів на платформі CREDO III

Шаблон Набору проектів

Останнім часом багато організацій уніфікують свої процеси, в зв’язку з чим досить часто стали виникати питання, що стосуються збереження та подальшого використання практично всіх налаштувань, що використовуються в системах. До таких налаштувань належать як властивості набору проектів, так і всілякі стилі — точок, поверхонь, розмірів, структури шарів і т.д. і т.п.

У новій версії реалізована можливість зберегти і легко використовувати всі необхідні налаштування. Для цього необхідно створити еталонний набір проектів (НП) і включити в нього всі необхідні і еталонні проекти. Далі залишиться вказати шлях до нього на вкладці Створення і відкриття документів діалогу Налаштування системи. Там же необхідно вказати режим використання шаблону:

Читання — в цьому випадку створюється копія НП, і при спробі збереження НП буде виведений стандартний діалог вказівки шляху до НП і його імені, після чого в цей же каталог будуть збережені і всі проекти. Такий режим стане в нагоді при роботі з різними об’єктами, що мають одні і ті ж вимоги до оформлення.

Редагування — в цьому випадку відкривається безпосередньо вказаний НП, відповідно, всі зміни теж зберігаються в ньому. Даний режим зручно використовувати при тривалій роботі з одним об’єктом або при постійній роботі в межах певної території.

Робота з растрами

У діалозі Растровые подложки (меню Дані) з’явилася можливість групового редагування властивостей подложек. Одночасно можна відредагувати: вид, видимість і шар зберігання растрів.

При роботі з командою Редагування растра (меню Правка) розмір курсору в графічному вікні став відповідати налаштування товщини, заданої у вікні Параметри.

Автоматичне створення чорного профілю

У командах переходу в вікна профілів ЛТО і Траси АД з’явилосяь налаштування, що дозволяє автоматично створити чорний профіль. Таке створення можливо, якщо в проекті присутній тільки один шар з поверхнею. рис.8 - Нове у версії 2.2 для усіх продуктів на платформі CREDO III

Системи координат

В системах координат можна використовувати новий вид проекції — Композиційна. Дана проекція є комбінований вид, який об’єднує дві проекції: конічну і поперечно-циліндричну з різними коефіцієнтами впливу і підсумковим сумарним значенням коефіцієнтів впливу, рівним 1.0. Проекція призначена для використання на територіях, де стандартні проекції на окремих ділянках мають значні відхилення масштабного коефіцієнта від 1.0 — для протяжних лінійних і площадних об’єктів перетинають кілька 6-ти градусних зон. Розрахунок найкращого варіанту коефіцієнтів впливу конічної і поперечно-циліндричної проекції можна виконати в системі ТРАНСКОР 3.0.

Крім цього, хотілося б окремо відзначити зміни, реалізовані в деяких системах платформи CREDO III.

У цьому випуску ми завершуємо розпочатий рівно рік тому трансфер функціональності з системи CREDO ТОПОГРАФ в системи CREDO ТОПОПЛАН, CREDO ЛИНЕЙНЫЕ ИЗЫСКАНИЯ, CREDO ОБЪЕМЫ і доповнюємо список системою CREDO ГЕНПЛАН. Тепер в більшості систем меню Поверхня виглядає так:

рис.9 - Нове у версії 2.2 для усіх продуктів на платформі CREDO III

Редагувати поверхню можна командами Вершини, Ребра, Групи трикутників або Групи трикутників по закладенню. Швидкий доступ до всіх команд редагування забезпечується кнопкою рис.10 - Нове у версії 2.2 для усіх продуктів на платформі CREDO III Редагувати поверхню в фоновому режимі редагування елементів.

Приємним доповненням можна вважати інформацію, що з’явилася можливість перетягування файлів з файлових менеджерів безпосередньо у вікно системи (Drag & Drop). Таким чином можна відкривати файли всіх проектів, наборів проектів (в тому числі файли обміну), а також файли з даними, імпорт яких передбачений в систему.

Традиційно особлива увага була приділена побажанням і пропозиціям користувачів, що сприяє підвищенню зручності і швидкості роботи в системах:

  • В універсальних побудовах об’єктів реалізована можливість копіювання властивостей (піпетка). При цьому копіювання доступно як до початку побудови нового елемента, так і після створення його геометрії, а також в методах редагування параметрів. Копіюються всі основні властивості об’єктів, до яких відносяться: об’єкти класифікатора і значення семантичних властивостей, настройки підписів і графічного відображення і т.п.
  • В налаштуваннях системи з’явилася можливість задати умовчання настройки збереження тематичних об’єктів: розносити по верствам з Класифікатора або зберігати в останньому обраному / активному шарі. Там же є можливість налаштувати відображення даного параметра у вікні параметрів побудов
  • При створенні точкових тематичних об’єктів методом По курсору стали доступні команди редагування: перемістити, розвернути або орієнтувати по лінії:
  • рис.11 - Нове у версії 2.2 для усіх продуктів на платформі CREDO III

  • При редагуванні об’єктів (Параметри і видалення об’єктів), а також створення по існуючим об’єктам, вибір елементів значно прискориться при використанні загального прапорця для всіх елементів.
  • рис.12 - Нове у версії 2.2 для усіх продуктів на платформі CREDO III

  • Після об’єднання лінійних тематичних об’єктів з’явилася можливість перестворити підписи.
  • При роботі з сітками додана можливість використання осей додаткових систем координат.
  • Безпосередньо при створенні об’єктів додана можливість перетворення гладких кривих (кола, сплайни, клотоїди) в ламані. При побудові об’єктів, що проходять по таким кривим, у вікні параметрів відобразиться група параметрів Перетворити в ламану, в якій має бути вказано, чи довжину хорди, або довжину дуги, або кількість сегментів.

Ми дякуємо користувачам за зворотній зв’язок, і чекаємо нових пропозицій для поліпшення і подальшого розвитку програмних продуктів CREDO.

Закрыть меню
×